Légzés: lehet rosszul és jól is csinálni
2020.05.26.Vendégbabák
2020.10.15.A mai napon (húsvét utáni 8. vasárnap) a természet a teljességét, a virágba borulást és a (szent)lelket ünnepeljük. A népi ünnepi hagyományokban és a vallási rítusokban is a természetben található virágokkal és növényekkel díszítették fel a környezetet. Ez a fiataloknak volt a feladata, mivel ők képviselik az életerőt, a növekedést, a termékenységet, a szexualitást és a szaporodást. A május hónap és az asztrológiai Bika jegy is a termékenységet és a bőséget szimbolizálja. Ezt az időszakot hívjuk a „természet nyitányának”, mert egyszerre vannak jelen a növényekben a harsány színek és dús szirmok egyaránt.
Minden zöld, korán kel fel a nap és sokáig világos van. Minden él, virágzik és szaporodik körülöttünk. Ez az időszak egyértelműen a földi léthez, a vágyakhoz, a szexualitáshoz, a szaporodáshoz és az élvezetekben való elmerüléshez, azok kielégítéséhez tartozik, amik a Bika jegy fő jellemzői.
Mivel polarizált világban élünk, ezért az egyensúly megtartásához a másik oldalon meg kell, hogy jelenjen a szellemiség és lelkiség. A földi mennyország mellett kapcsolódnunk kell a belső mennyországunkkal, vagyis a lelki szintünkkel is.
A túlgondoló, intellektuális (szellemi) oldalunk sok feszültséget és konfliktust szül bennünk. Az elérni kívánt materiális célok, küzdelem, csalódás, félelem, irigység érzések hatalmasodnak el az emberben, ha csak ezen a szinten éli az életét, és sohasem száll ki -még rövidebb időre sem- ebből a mókuskerékből. A sok feszültség miatt akut és krónikus betegségeink alakulnak ki.
A belső mennyországunk valójában az eredeti szeretetforrásunk, a lelkünk központja. Megtalálása ugyanazt az érzést adja, mint amit egy megfáradt vándor kaphat egy hűs forrástól. Megtisztulhat, felfrissülhet, lecsendesedhet és a megállásában új, valódibb utakat fedezhet fel.
A saját forrásunk megtalálása és a kikapcsolódás, illetve átkapcsolás több módon is megtörténhet. Mi nők szerencsés helyzetben vagyunk, mert az alkotáson keresztül bekerülhetünk saját forrásunkba, ahol mintha egy belső vagy felső vezető terelgetne minket. Gondolom sokan tapasztaltátok már ezt főzés, kézimunkázás vagy bármilyen alkotás közben. Ilyenkor, Csíkszentmihályi Mihály meghatározása szerint a Flow-ban (áramlásba) vagyunk. Minden harmonikusan, olajozottan és könnyen működik ebben az állapotban. Sokkal ügyesebbek és eredményesebbek leszünk.
A belső forrásunkkal való kapcsolódásunknak a másik útja a meditáció. Ezen az úton leállítjuk és letesszük a tudatos és az automatikus működési módjainkat, a túlerős személyiségünket és ezzel együtt a ragaszkodásainkat is. A negatív érzések helyére pedig az alapvető bizalom és biztonság érzése lép. Újra nyugalmat, több energiát, erősebb önbizalmat és kapcsolódást érzünk önmagunkkal, amit aztán szét tudunk terjeszteni a családunkban és minden helyen, ahol megjelenünk. Az emberek valójában nem hozzánk, a személyiségünkhöz, hanem a tiszta forrásunkhoz kapcsolódnak szívesen. A forrás valójában mi magunk vagyunk.